Pierwszy Dzień Wiosny
Wydarzenia

Pierwszy dzień wiosny w klasach I- III

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Ten dzień w społeczności uczniowskiej jest obchodzony jako dzień wagarowicza. W naszej szkole od lat jest to dzień samorządności. Uczniowie na kilka godzin przejmują „władzę” w szkole, prowadzą lekcje, organizują zabawy i wiosenne turnieje. W tym roku musieliśmy zmienić tradycję i inaczej zaplanować ten dzień .

            Mały samorząd szkolny zainicjował akcję „Tropimy wiosnę i swoje talenty”. Na wybranych godzinach zamiast lekcji on line uczniowie klas I -III „uzbrojeni” w aparaty fotograficzne ruszyli w teren na poszukiwanie wiosny. Ze zdjęć wykonanych przez małych tropicieli powstała prezentacja, którą można obejrzeć tutaj. Trzeba przyznać, że mali poszukiwacze wiosny, spisali się na medal i wytropili w Lisich Jamach panią wiosnę.

            Na kolejnej lekcji uczniowie przygotowywali prezentację swoich talentów i zainteresowań. Część nagrała filmiki, inni przygotowali prezentację w formie plakatów. Tutaj znajduje się link do filmików.

Materiały zebrała i opracowała p. H. Winczewska, która opiekuje się małym samorządem.Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019