Tam, gdzie Polskę z morzem ślubili
Wycieczki

 18 października uczniowie klas starszych uczący się języka kaszubskiego wyruszyli na darmową wycieczkę regionalną do Pucka i Piaśnicy.  Pogoda dopisała, więc można było odbyć miły spacer uliczkami starego miasta nad zatoką, przejść się po puckim molo i dowiedzieć się odrobinę o jego historii. Z opowieści pani przewodnik uczniowie poznali najważniejsze fakty z historii miasta, dowiedzieli się kim byli Kaprowie, czym wsławili się pochodzący z okolic Pucka – Józef Ceynowa i Antoni Abraham. Zobaczyli średniowieczną farę, porty: rybacki

i jachtowy,  piękny ratusz, zabytkowe kamieniczki oraz "szpitalik" z Muzeum Ziemi Puckiej. Ważnym elementem wyjazdu było odwiedzenie miejsca zaślubin Polski z morzem i poznanie faktów historycznych z tym wydarzeniem związanych.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Piaśnicy. Uczniowie poznali historię masowych egzekucji dokonywanych w tym miejscu przez hitlerowców w latach 1939 - 1940. Modlitwą  i chwilą ciszy uczcili pamięć ludności  pomordowanej przez nazistowskie Niemcy.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele j. kaszubskiego.

 






Wybierz klasę:



Plan ważny od 23.09.2019