Mamy jesień
Wydarzenia

 

,, Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie…”

Wiadomo, że kalendarzowa Jesień rozpoczyna się  23 września. Z powodu nadmiaru obowiązków, Pani Jesień już w piątek 21 września odwiedziła przedszkolaków z Lisich Jam. Do tego spotkania wszystkie dzieci przygotowywały się wcześniej. Podczas zajęć każde z dzieci kolorowało obrazkowy list do Pani Jesieni, w którym przede wszystkim prosiły o jabłuszka. W piątek w godzinach przedpołudniowych, przybył wyczekiwany Gość. Zewnętrzny wygląd sugerował, że to Pani Jesień, która otrzymała od nas list i  przyjechała do Lisich Jam, aby odwiedzić przedszkolaków.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, podczas którego dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk. W zamian Pani Jesień przeczytała dzieciom wiersz Jana Brzechwy ,,Lokomotywa”. Nasze spotkanie było również okazją do zapamiętania czegoś nowego. Uczyliśmy się budowy liści, kolorów w które zmieniają się Jesienią. ,,Najsmaczniej” stało się, gdy Pani Jesień obdarowała nas jabłuszkami.

Był to bardzo entuzjastyczny i mile spędzony dzień w naszym przedszkolu. Pani Jesieni, życzymy więcej takich miłych spotkań z sympatycznymi dziećmi, takimi, jak nasze pociechy z oddziału przedszkolnego.

Szczególne podziękowanie kierujemy do  Pani Izy Labudda, za wcielenie się w postać Pani Jesieni. Życzymy miłej współpracy.Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019