Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach I-IIIW 2004 r.
Wydarzenia


Komisja Europejska ustanowiła drugi dzień drugiego tygodnia drugiego miesiąca w roku (czyli drugi wtorek lutego) Dniem Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa spodobała się na świecie. Bierze w niej udział aż 130 państw. Od 2005 r. jest wśród nich także Polska.

Choć w internecie wszyscy powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, to niestety zasady te są nagminnie łamane. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w naszej szkole z myślą o młodszych użytkownikach. Ma na celu przekazanie im informacji i uświadomienie ich o zagrożeniach czyhających na nich na portalach społecznościowych – cyberprzemocy i hejcie.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach  I-III odbyły się 16 lutego. Przygotowali je członkowie koła informatycznego pod opieką p. Haliny Winczewskiej. Dzieci obejrzały filmik „Bezpiecznie w sieci”.  Karolina i Wiktoria Markowskie z kl. V przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom plakaty na temat zasad bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie poznali też stronę sieciali.pl. 

Mamy nadzieję, że przekazane informacje pomogą  dzieciom skutecznie chronić się przed atakami w sieci, cyberprześladowaniem i temu podobnymi zagrożeniami. 


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019