WIGILIA SZKOLNA
WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia 2016 r. w naszej placówce odbyły się szkolne Jasełka pt. „Cicha noc, święta noc ...”. Uczniowie kl. II i III pod kierunkiem swoich wychowawców p. Danuty Klajn i p. Sylwii Piotrowskiej przenieśli nas do czasów, kiedy to w ubogiej i zimnej stajence w Betlejem narodził się Jezus Chrystus. Wszyscy uważnie wsłuchiwali się w melodię kolęd, pastorałek i słów o Bożym Narodzeniu.  Uroczystość wzbogacił solowy występ pana Szymona Hinca – nauczyciela religii, który przygrywając sobie na gitarze, zaśpiewał kolędę pt. „Maleńka miłość”.

Po wystąpieniu pana Szymona – pani Bogumiła Okroj ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu o Prawach Dziecka, natomiast pani Halina Winczewska – Szkolnego Konkursu Czytelniczego. Nauczycielki wręczyły również nagrody laureatom konkursów.
Na zakończenie oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo, zwłaszcza w czasie Sylwestrowej Nocy. Po spotkaniu na sali, wszyscy udali się do swoich klas, aby już w bardziej bożonarodzeniowym nastroju złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zasiąść przy wigilijnym stole i zaśpiewać kolędy.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019