FESTYN "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" 2016
FESTYN "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" 2016

25 września o godz. 14.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Lisich Jamach rozpoczęło się wspólne świętowanie. Pani Bogumiła Okroj przywitała wszystkich zebranych gości i tym samym rozpoczęła już po raz szesnasty festyn „Święto ziemniaka”:
Ważna dla naszej szkoły draka - to coroczne Święto Ziemniaka.
Witamy gości, okolicznych mieszkańców
dziękujemy za przybycie z wszystkich wiosek krańców.
Przysmaki z ziemniaków i inne pyszności
wszystko co dobre dziś dla naszych gości!
Jak co roku loteria, rozrywka, występy, pokazy...
zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Na początek na scenie zaprezentował się szkolny chórek „Smyczek” pod kierunkiem p. Żanetty Penkowskiej, który zaśpiewał kilka piosenek. Następnie wielką furorę zrobili motocykliści z Kaszubskiego Moto Sacrum, którzy wjechali na plac przy szkolny z ks. Wojciechem Trapkowskim na czele. Potem odbył się konkurs Miss i Mistera Jesieni, w którym zwycięzcami okazali się Aleksandra Stencel (kl. III) oraz Franciszek Meronk (przedszkole).  Z pokazami wystąpili też strażacy z OSP Miechucino, Borzestowo i Kamienica Szlachecka. Pokazali swoje nowiutkie wozy bojowe, a dzieci w specjalnych strojach ochronnych mogły samodzielnie gasić niewielkie pożary. W międzyczasie odbył się, tradycyjnie już konkurs na najcięższego ziemniaka I tak, ziemniaków o ponad kilogramowej wadze znalazło się aż pięć:

I miejsce – 1265 g, Oskar Jereczek
II miejsce – 1116 g, Artur Fularczyk
III miejsce 1098 g, Jan Witka
IV miejsce – 1090 g, Patrycja Witka
V miejsce – 1006 g, Dawid Winczewski
Następnym konkursem, który wzbudził bardzo wiele emocji, było „szukanie jajek w koszu siana”, przygotowane przez sołectwo Leszczynki.  I tu bezkonkurencyjny  okazał się Mateusz Reiter z  Somonina. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Marzebiónczi” z Długiego Krza przygotowały skecz pt.: „Po co kolejka ta stoi”, który wywołał salwę śmiechu wśród publiczności. Garść humoru także wywołało przedstawienie pt." Ach te wnuki" w wykonaniu uczniów z koła teatralnego naszej szkoły, opowiadające o współczesnych wnuczętach, które w natłoku swoich zajęć nie miały czasu aby pomóc dziadkom w wykopkach. Uczniów przygotowały panie: Danuta Bulczak i Judyta Gneba Borówka.
    Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Parafialnej Grupy Pozorującej w Sianowie. Jest to grupa ratowników powstała z inicjatywy ks. Wojtka Trapkowskiego. Podczas różnych spotkań masowych pokazują jak wygląda akcja ratownicza i co dzieje się podczas wypadków drogowych, jakie czynności wykonują ratownicy. Ponadto w akcji w Lisich Jamach udział wzięli ratownicy z Poszukiwawczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.
    Przedostatnim punktem na scenie był występ młodzieżowej formacji „Zespół”, który uprzyjemnił czas wszystkim zebranym i oczekującym na kulminacyjny moment festynu. Najbardziej oczekiwaną i największą atrakcją cieszyła się „loteria fantowa”. W tym roku nagrodą główną był rower orbitrek, fantastyczny sprzęt do ćwiczeń ufundowany przez p. Grzegorza Kotłowskiego. Do wygrania były też m.in.: sprzęt AGD, wiertarki, szlifierki, akcesoria do stylizacji włosów, kołdry, pościele, biżuteria, bluzki, tuniki, kupony na pizzę drzewka, krzewy, itd. Szczęście uśmiechnęło się do Michała Reiter z Długiego Krza, który jak mówi „kupiłem tylko jeden los, ale szczęśliwy i wygrałem nagrodę główną”. Wszystkim szczęśliwcom nagrody wręczała Dyrektor szkoły Aleksandra Dąbrowska – Konkol. Oczywiście hojnym sponsorom należy się wielki ukłon i słowa podziękowania za wsparcie naszego festynu.
Poza tymi wszystkimi atrakcjami, miłym gościom serwowano frytki, „plińce z bulew”, hot-dogi,  chleb ze smalcem, gofry, kawa, ruchanki, różnego rodzaju ciasta i wiele innych smacznych potraw. Dla dzieci: wesołe miasteczko, zjeżdżalnia, karuzela, kolejka świnki,  wata, popcorn, żelki, zabawki.
Dziękujemy za przybycie, coroczny udział, wysłuchanie oraz tak ogromne zainteresowanie naszym festynem. Zapraszamy za rok! 

Anna Reiter


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019