OCHRONA PRAW DZIECKA
OCHRONA PRAW DZIECKA

10 grudnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Międzynarodowa Konwencja Praw Dziecka przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący w niemal wszystkich państwach świata.
W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

 

   Czytaj więcej    .. 
MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI

 Pośród zamieci śnieżnej i wiatru, przemierzając okoliczne zaspy, z wielkim trudem, ale ogromną chęcią 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Dzieci z młodszych klas na przywitanie specjalnego gościa zaśpiewały piosenkę Pt. ,, Mikołaj ‘’ . Następnie uczniowie podeszli do Mikołaja , który obdarował wszystkich słodyczami. Na koniec bardzo podziękowaliśmy i rozeszliśmy się do klas. Oczywiście zaprosiliśmy Mikołaja za rok.

Daria

WYCIECZKA NA BASEN
Wycieczki

Dnia 05 grudnia 2013 roku samorząd szkolny wraz z opiekunem zorganizował wyjazd do Aqua Centrum w Kościerzynie dla dzieci z klas II, III i VI.  Wycieczka była zorganizowana z okazji zbliżających się „Mikołajek”. Na koniec wyjazdu każdy dostał mały upominek od opiekuna samorządu szkolnego pani Bogumiły Okroj. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Oprócz opiekuna samorządu z uczniami pojechały panie Danuta Reglińska i Danuta Klajn.

Paulina

TEATRZYK W SZKOLE
TEATRZYK W SZKOLE

Dnia 03 grudnia  do naszej szkoły przyjechali aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z przedstawieniem pt. : „ Po Polsce podróże małe i duże ”.
   Każde dziecko zna historie o Smoku Wawelskim, dlatego artyści zaprosili całą publiczność szkolną na opowieść o smoku… Bazylim. Nasz bohater przybył z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka – Smoka Wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazało się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie taka łatwa, ponieważ ktoś za wszelką cenę chce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił  do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraża się nie powodzeniem, z pomocą przyszli mu m. inn. Złota Rybka, Syrenka oraz pszczoły. I w końcu udało się dotrzeć naszemu bohaterowi do celu.
Na koniec przedstawienia odbył się mały quiz dla smoka Bazylego, na temat zdobytej przez niego wiedzy.

Kornelia Płotka 
Marcelina Domaszk

ADWENT
ADWENT

Adwent w Kościele katolickim to czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Trwa on pomiędzy czwartą niedzielą przed Bożym Narodzeniem a 24 grudnia.
W tym roku Adwent rozpoczął się 30 listopada.
Pierwsza niedziela Adwentu stanowi również początek kościelnego roku liturgicznego. Okres ten to czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa. Sam termin „Adwent” wywodzi się z łaciny, gdzie „adventus” znaczy tyle co „przyjście”. Okres ten został ustanowiony w Kościele w IV wieku, podczas Synodu w Saragossie w 380 roku. W VI wieku papież Grzegorz Wielki zalecił, by Adwent trwał cztery tygodnie.

   Czytaj więcej    .. 
ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA
Wydarzenia

20 listopada przypadała 74 rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona, ks. Anastazego Sadowskiego. W związku z tym, w klasach przeprowadzono pogadanki związane z Jego życiem i działalnością. Delegacja uczniów zapaliła znicze przy popiersiu ks. Sadowskiego, które znajduje się przed kościołem parafialnym p. w. Św. Józefa w Wygodzie.

 Daria

WIERZĘ W NAS
WIERZĘ W NAS

Ponad dwa tysiące osób, w tym uczniowie naszej szkoły, przybyło w środę 13 listopada 2013 r. do starogardzkiej hali sportowej OSiR na diecezjalną inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – akcji charytatywnej zorganizowaną przez Caritas Diecezji Pelplińskiej. 

 Takich tłumów na tej, ogromnej sali sportowo-widowiskowej ponoć dawno nie widziano. Zajęte były nie tylko wszystkie miejsca siedzące, ale także wypełniony był tłumem widzów parkiet przed dużą, bogato oświetloną sceną. Wśród publiczności było wiele osób niepełnosprawnych, także posługujących się wózkami inwalidzkimi – dla nich m.in. przyjechała do Starogardu gwiazda wieczoru, Natalia Kukulska. 

   Czytaj więcej    .. 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy święto Niepodległości. Każdy odświętnie ubrany w strój galowy. Na lewej piersi kotylion. Klasy szósta przygotowała akademię pt. ,,Panorama” , w której przedstawili informacje z tamtych czasów. Najstarsi uczniowie szkoły, wspomnieli również o 29 listopada 1830 roku, gdy po klęsce Napoleona i upadku księstwa Warszawskiego zaczęła się dla Polaków długa i trudna droga walki o wolną i niepodległą Ojczyznę. Dziewczyny z klasy szóstej recytowały wiersze związane z tym wydarzeniem. 11 listopada 1918 roku skończyła się przeszło stuletnia niewola naszej Ojczyzny. Dzień ten był dniem ostatecznego wyzwolenia Polski.

Paulina


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019