DZIEŃ SENIORA
DZIEŃ SENIORA

     Bal seniora, jak co roku w naszej szkole, odbył się w Tłusty Czwartek. Rozpoczął się o godzinie 15.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. proboszcza parafii p. w. Św. Józefa, kanonika Bogdana Drozdowskiego. Następnie koło teatralne z paniami Danutą Bulczak i Judytą Gneba-Borówka,  przygotowało i wystąpiło z programem artystycznym pt. „Śmiechoterapia ”, które niemal do łez rozbawiło seniorów i wprawiło ich w dobry nastrój na resztę popołudnia. Organizatorzy balu nie zapomnieli też o najstarszych przybyłych gościach. Symboliczne wiązanki kwiatów na ich ręce złożył wójt Sierakowic Tadeusz Kobiela. Z sołectwa Leszczynki zaszczyt odebrania upominku przypadł Marcie Zaworskiej (93 l.) oraz Czesławowi Woźniak (82 l.). Z Długiego Krza z kolei najstarszymi seniorami okazali się Józefa Reglińska (91 l.) i Brunon Mielewczyk (88 l.).
Wszystkim gościom czas umilała muzyka, którą przygrywała Kapela Kazimierza.

Marcelina

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY

14 lutego w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców dla klas 0-3. Oprócz dzieci, w przebraniu milusińskiego słonia trąbalskiego wystąpiła, wychowawczyni klasy II B, pani Agnieszka Dułak. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki, a także licznie biorąc udział w konkursach. Wodzirejem całej zabawy była pani Halina Winczewska. Na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek. Wśród chłopców najbardziej popularnym przebraniem był „Spider – man”, a wśród dziewczynek dominował strój księżniczki.

Marcelina, Paulina

GÓRA GROSZA
GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Nasza szkoła od 25.11.2013r. brała udział w Akcji Towarzystwa NASZ DOM pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej, na rzecz dzieci z domów dziecka. Podstawowym celem naszej akcji było uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości, mogą stworzyć ogromny fundusz – Górę Grosza!W tej akcji więc, każdy chętny mógł mieć swój udział.

   Czytaj więcej    .. 
FERIE ZIMOWE-BEZPIECZNE I BOMBOWE!!!
FERIE ZIMOWE-BEZPIECZNE I BOMBOWE!!!

W NASZEJ SZKOLE WŁAŚNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ FERIE!  Potrwają one do 02  lutego 2014 roku!  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy BEZPIECZNEGO wypoczynku, śnieżnobiałych krajobrazów i wspaniałych wrażeń!

"Żeby wszystkie dzwonki u sanek
rozpoczęły wesołą rozmowę,
żeby spotkał kolegów bałwanek,
lecą z chmury ferie zimowe!

Żeby łyżwy do tańca przekonać,
żeby narty nauczyć biegu,
fruną ferie na spadochronach
z leciutkiego, srebrnego śniegu."

CHOINKA SZKOLNA
CHOINKA SZKOLNA

     16 stycznia, jak co roku przed feriami, w naszej szkole odbyła się „Choinka szkolna”. Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście, m. inn. swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela. Gościliśmy także panią dyr., seniorkę Krystynę Marszałkowską, sołtysów oraz naszych rodziców. Wszystkich uczniów odwiedził także Mikołaj z prezentami.
     Uczniowie z koła teatralnego i chórku szkolnego „Smyczek” przedstawili inscenizację zatytułowaną „O co chodzi w Bożym Narodzeniu”? Przedstawienie opowiadało o chłopcu – Michałku, który nie mógł pogodzić się ze sposobem spędzania świątecznego czasu przez swoich bliskich. Na zakończenie części artystycznej czekała na nas miła niespodzianka, zorganizowana przez uczniów klas starszych uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego. Po solowym wystąpieniu Pauliny Górlikowskiej z kl. VI, na scenę wbiegła kaszubska „Gwiazdka”, która wywołała zdziwienie, ciekawość i oczywiście pozytywne emocje wśród wszystkich zebranych. Pomysłodawcą tego „zamieszania” była p. Halina Winczewska.

Marcelina, Daria

WIZYTA DUSZPASTERSKA
WIZYTA DUSZPASTERSKA

      Pan Jezus powiedział do swoich Apostołów „Kto was przyjmuje – mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary a zarazem znakiem żywej więzi z Kościołem powszechnym.
      14 stycznia z odwiedzinami duszpasterskimi przybył do naszej szkoły ksiądz kanonik Bogdan Drozdowski, proboszcz tutejszej parafii p.w. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej. Było to już kolejne spotkanie kolędowe w naszej szkole, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Były wspólne kolędy, modlitwa i pamiątkowe obrazki dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na zakończenie ksiądz kanonik życzył wszystkim udanych, bezpiecznych, śnieżnych i mroźnych ferii.

A.R., Paulina i Kornelia

WIGILIA SZKOLNA
Uroczystości

20 grudnia w piątek, w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię.  Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Klasa II B wystąpiła z jasełkami pt. ”Cicha noc” do których przygotowała ich p. Agnieszka Dułak.  Wszystkim podobało się przedstawienie, ponieważ było ono unowocześnione, a na zakończenie nasi mali aktorzy złożyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia bożonarodzeniowe. Zaśpiewaliśmy również kolędy. Następnie rozeszliśmy się do klas, gdzie odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Wspólnie zasiedliśmy do stołu i symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem.

Daria I Marcelina

KONKURS BOŻONARODZENIOWY
KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Zespół Szkół w Kiełpinie zorganizował międzyszkolny konkurs bożonarodzeniowy pt.:”Święta Bożego Narodzenia – tradycje, które łączą pokolenia”. Tematyka prac konkursowych koncentrowała się wokół świąt, nawiązywała do tradycji i obyczajów rodzinnych oraz naszego regionu. Można było wykonać szopkę, choinkę, rysunek, ozdoby choinkowe, kartkę świąteczną, albo napisać wiersz. Uczniowie naszej szkoły, pod okiem p. Anny Reiter licznie wzięli w nim udział, wykonując przeróżne i piękne prace. Ich wysiłek został nagrodzony, kiedy to sześć z pośród dwudziestu pięciu osób, zostało zaproszone na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które odbyło się 19 grudnia w ZS w Kiełpinie.

   Czytaj więcej    .. 

Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019