SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 już za uczniami szkół podstawowych. Do sprawdzianu przystąpiło 350 941 uczniów z całej polski. Centralna Komisja Edukacyjna przygotowała 17 zestawów zadań, w tym 16 w języku polskim oraz jeden w języku litewskim. 1 kwietnia o godz. 9.00 do sprawdzianu przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły. Szóstoklasiści, którzy opuszczali salę nie narzekali na sprawdzian. Ich zdaniem pytania nie były trudne. W części z języka polskiego uczniowie musieli przeczytać tekst "Zaklęty dźwięk" Juliusza Jerzego Herlingera oraz zinterpretować wiersz "Muzyka" Jerzego Kamila Weintrauba z jego tomiku wierszy "Wiersze i krajobrazy". Uczniowie musieli także napisać opowiadanie "Co dwie głowy to nie jedna", o tym, jak koledzy/koleżanki wspólnie rozwiązują problem.Zdaniem uczniów sprawdzian nie był trudny. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

AR

KONKURS PROZY I POEZJI KASZUBSKIEJ
KONKURS PROZY I POEZJI KASZUBSKIEJ

27 marca odbył się szkolny konkurs „Rodnô Mòwa”.
Laureaci poszczególnych kategorii:
Kl. 0:
1. Alicja  Mielewczyk
2. Karina Treder
3. Jakub Domaszk
Kl. I-III
1. Urszula Gneba
2. Kinga Domaszk
3. Zuzanna Turzyńska
Kl.  IV-VI
1 . Daria Brzeska
2. Kornelia Węsierska
3. Kornelia Płotka
Wyróżnienie : Anna Lejk , Adriana Domaszk

   Czytaj więcej    .. 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 24 - 26 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne mające na celu przygotowanie uczniów na odpowiednie przeżycie świąt Wielkanocnych. Rekolekcje to czas, który każdy z nas powinien poświęcić na refleksję, oczyszczenie i przybliżenie się do duchowej odnowy, pozwalającej nam na odnalezienie sensu i celu istnienia, dzielenie się Dobrą Nowiną z najbliższymi a przede wszystkim na doświadczenie fizycznej obecności Boga w naszym codziennym życiu. W tym roku prawdę o Bogu Ojcu objawiał nam franciszkanin, Ojciec Dacjan z Wieżycy.

   Czytaj więcej    .. 
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem: ,,Z humorem witamy wiosnę”, zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Przed rozpoczynającymi się lekcjami, uczniowie z Samorządu przeszli się po klasach i sprawdzili ich wystrój. Komisja także, brała pod uwagę strój uczniów i nauczycieli. W tej konkurencji najlepiej zaprezentowała się klasa piąta, która powaliła wszystkich na kolana, wystrojeniem kościotrupa w wiosenny strój. Samorząd wprowadził wszystkich w pogodny nastrój, przypomniał co oznacza kolor zielony oraz wyjaśnił przysłowie ,,Zielono mają w głowach". Następnie zaprosił wszystkich na pierwsze dwie lekcje, które poprowadzili uczniowie, aby odciążyć choć na chwilę przepracowanych nauczycieli od ich codziennej ciężkiej pracy.

   Czytaj więcej    .. 
KONKURS WIEDZY O REGIONIE
KONKURS WIEDZY O REGIONIE

28 lutego w Gimnazjum w Sierakowicach odbył się gminny etap konkursu „Wiedzy o Regionie”. Pod okiem p. Haliny Winczewskiej, naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VI: Daria Brzeska, Kornelia Płotka oraz Szymon Ramczyk.
Test był bardzo trudny, ale nie straszny dla Darii, która zajęła II miejsce!!! Gratulacje również należą się Kornelii, która otrzymała WYRÓŻNIENIE!!! Nagrody wręczyli przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddziału w Sierakowicach, którzy osobiście pofatygowali się do naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.
10 marca uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem p. Danuty Bulczak i p. Judyty Gneba- Borówka zaprezentowali przedstawienie pt. „ Dzień Kobiet na wesoło ”, w którym mogliśmy wysłuchać : wiadomości z kraju i ze świata, wiadomości sportowych, dowiedzieć się o prognozie pogody, obejrzeć serial „ Ona i On ” oraz pokaz mody, który zadedykowany został wszystkim paniom nauczycielkom. Inscenizacja zakończona została tańcem propozycji polskiej na konkurs Eurowizji pt. „ My Słowianie ”, w którym zatańczyły nie tylko dziewczyny... Na koniec złożone zostały najserdeczniejsze życzenia dla kobiet, dziewczyn i dziewczynek.

Marcelina

TEATRZYK AKADA
Wydarzenia

5 marca w naszej szkole ponownie gościliśmy aktorów ze studia artystycznego ,,Akada ”. Tym razem z przedstawieniem pt. ,,Planeta Samozdrowie i Misja Generała Osiłka”, które mówiło o zdrowym odżywianiu i jak bardzo ważne jest uprawianie sportu. Na podstawie przygód Karolinki, głównej bohaterki, uświadomiliśmy sobie jak ważne jest różnorodne spędzanie wolnego czasu, w którym nie może zabraknąć sportu. Przedstawienie w zabawny sposób opowiadało o tym, jak bezczynne przesiadywanie przed telewizorem lub komputerem wpływa na rozwój fizyczny i samopoczucie. Spektakl poruszał kwestię umiejętnego planowania czasu wolnego. Wszystkim bardzo się podobało.

Paulina

KONKURS PROZY I POEZJI POLSKIEJ
KONKURS PROZY I POEZJI POLSKIEJ

5 marca  odbył się szkolny konkurs ,,Prozy i Poezji Polskiej”. W konkursie  wzięło  udział 16 uczestników z całej szkoły. Komisja w składzie:
- p. Aleksandra Dąbrowska – Konkol
-p. Danuta Bulczak
- p. Danuta Klajn
wyłoniła następujących laureatów:
W kategorii klas I-III: 
I miejsce:  Martyna Warmowska (kl. II B)
II miejsce: brak
III miejsce: brak
 Wyróżnienia : Urszula Gneba oraz Kinga Domaszk (kl. II A)
W kategorii klas  IV – VI :
I miejsce: Kornelia Węsierska (kl. V)
II miejsce: Daria Brzeska (kl.VI)
III miejsce: Klaudia Mejna (kl. VI) 
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych  reprezentować będą :
- Martyna Warmowska
- Kornelia Węsierska
- Daria Brzeska
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!!!

Daria


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019