FESTYN "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" 2014
FESTYN "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" 2014

„Ostatnia niedziela września, pierwsza niedziela kalendarzowej jesieni, podobnie jak w latach ubiegłych, tu się nic nie zmieni. Czas na to, aby przy szkole w Lisich Jamach festyn rozpocząć, i od wykopek Drodzy Państwo trochę odpocząć.Bulwa jaka jest, każdy widzii nic go w tej kwestii nie zdziwi.Że smaczne i zdrowe każdy z nas to wie,I dziś tu przy szkole zajadać je chce!Po raz czternasty się spotykamy i do wspólnej zabawy zapraszamy!”

Tymi słowami, p. Żanetta Penkowska przywitała wszystkich zebranych gości, którzy przybyli na boisko szkolne w Lisich Jamach. 28 września o godz. 14.00 rozpoczął się tam coroczny festyn pod nazwą „Swiãto Bùlwë” zorganizowany przez całą Społeczność Szkolną. Celem imprezy, jak zawsze była integracja rodziców, dzieci, nauczycieli, włączanie wszystkich zebranych do aktywnego uczestnictwa w zabawach oraz konkursach. Podczas festynu na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji, m. inn.: pokaz akcji gaśniczej oraz sprzętu strażackiego, którym dowodzili strażacy z OSP z Kamienicy Szlacheckiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się podnosik wozu strażackiego, do którego można było wejść i przez chwilę z wysokości oglądać panoramę naszej okolicy. Innymi atrakcjami była strzelnica, na której każdy kto miał ochotę mógł sobie postrzelać do tarczy i wygrywać nagrody; „wesołe miasteczko” i bicykl – wykonany przez p. Kamińskiego ze Mściszewic, na którym można było się „karnąć”, co wcale nie było takie proste. Przez cały czas trwania festynu najbardziej obleganym stoiskiem była LOTERIA FANTOWA, w której do wygrania było wiele ciekawych i cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.

Program festynu uatrakcyjniły występy artystyczne. Najpierw przed publicznością wystąpił szkolny chórek „Smyczek” z panią Żanettą na czele, potem uczniowie z koła teatralnego pod okiem pań Danuty Bulczak oraz Judyty Gneba - Borówka przedstawili inscenizację o tym jak wyginęli królewicze z Lisielandii oraz przedstawienie „Miłość nie jedno ma imię”. Swój talent wokalny na scenie zaprezentowała nasza absolwentka Paulina Górlikowska oraz Anna Maria Brzeska, która studiuje w Gdyńskiej Szkole Artystycznej, a w wolnych chwilach śpiewa w zespole muzycznym swoich rodziców „Swojskie brzmienie”. Wysłuchaliśmy także koncertu akordeonowego ucznia gimnazjum, Błażeja Reiter z Wygody Łączyńskiej.  Ciekawym akcentem, który zgromadził wielu widzów przed sceną był kabaret pod tytułem „Powtórka”, dotyczący wiadomości poznanych w szkole, w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Marzebiónczi” z Długiego Krza. Dodatkową atrakcją była taneczna lekcja pokazowa z udziałem profesjonalistów ze szkoły tańca „El’dance” w Gdyni.Oprócz tego w trakcie zabawy można było wziąć udział w wielu konkursach. Jednym z nich był konkurs na najcięższego ziemniaka, w którym I miejsce zajęła Łucja Mrzygłód z Kępy Kaszubskiej z ziemniakiem o wadze 1478 g (2013 r. – 1531 g). TOP MODEL WYKOPEK to nowatorski konkurs, w którym uczniowie z naszej szkoły musieli się ciekawie ucharakteryzować, tj. przebrać się w strój stosowny na wykopki. I tak:I miejsce – Kacper Śleszyński (kl. III B)II miejsce – Wiktoria Płotka (kl. VI)III miejsce - Kinga Gotowska (kl. IV)wyróżnienie: Kinga Labuda (kl. V) oraz Oliwia Myszk (kl. IV).Efektowny okazał się konkurs na wiersz o ziemniaku, gdyż uczniowie wykazali się inwencją twórczą i na scenie wyrecytowali swoje wiersze. Jury w składzie: Krystyny Marszałkowskiej, Joanny Labuda i Elżbiety Zaworskiej wyłoniło następujących laureatów:I miejsce – Martyna Warmowska (kl. III B)II miejsce – Klaudia Mielewczyk (kl. VI)III miejsce – Daria Lis (kl. V)wyróżnienie: Aleksandra Stencel (kl. I), Julia Kostuch (kl. III B) oraz Aleksandra Leik (kl. V).

Należałoby wspomnieć, iż wszyscy mogli się raczyć ziemniaczanymi smakołykami, które przygotowywały panie z kuchni (frytki, plince) oraz KGW (zupa grzybowa, grochówka, chleb ze smalcem, wafle). Około godz. 17.30 rozpoczął się najbardziej upragniony czas przez wszystkich przybyłych, mianowicie losowanie głównych nagród loterii fantowej, które wręczała dyr. szkoły Aleksandra Dąbrowska – Konkol. Szczęśliwcami głównych nagród byli: · Joanna Młyńska – myjka wysokociśnieniowa,· Wojtek Makurat – odkurzacz,· Łukasz Wenta – zestaw garnków,· Mirosława Tarka – zegarek „Casio”,· Paulina Reiter – torba podróżna.Festyn „Swiãto Bùlwë”  nie odbyłby się bez hojności sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejny festyn już za rok! Serdecznie zapraszamy.Festyn poprowadziły panie Bogumiła Okroj oraz Żanetta Penkowska.

Anna Reiter


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019