Dzień Postaci z Bajek
Wydarzenia

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody tego ciekawego święta. W obchodach wzięli udział uczniowie klas "0"-3 oraz grupa pięciolatków wraz ze swoimi wychowawcami. Dzień ten był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Dzieci (i nie tylko!) przebrały się za ulubione bajkowe postaci, co sprawiło, że w klasach zrobiło się wesoło i kolorowo. Uczniowie słuchali i oglądali fragmenty bajek i baśni, uczestniczyli w klasowych quizach i zabawach tematycznych. Wykazali się dużą znajomością treści bajek i baśni,

Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał, że warto sięgać po bajki, gdyż rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym.

Pomysłodawcą obchodów był Mały Samorząd Uczniowski.Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019