KONKURS ŚPIEWAM, BO UMIEM
KONKURS ŚPIEWAM, BO UMIEM

23 maja odbył się w naszej szkole kolejny konkurs „Śpiewam, bo umiem” dla uzdolnionych wokalnie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kartuskiego. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania. W tym roku wzięło w nim udział 34 uczniów z 19 szkół! Patronat nad konkursem corocznie obejmuje Wójt Gminy Sierakowice p.Tadeusz Kobiela. Konkurs odbył się przy współpracy z Gdańskim  Stowarzyszeniem „Jaś i Małgosia”, które jest organizatorem wojewódzkiego konkursu  piosenki dla dzieci i młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku. Laureaci powiatowego konkursu otrzymali kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Jury w składzie:
- p. Joanna Werochowska - dyrygentka scholi Canticorum z parafii Zmartwychwstania Pańskiego z Kościerzyny,
-ks. Paweł Kruczek ze zgromadzenia Zmartwychwstańców, muzyk z pasji i wykształcenia, obecnie pracujący na terenie Niemiec,
-p. Roman Kryszewski-basista zespołu „Grupa 51” oraz realizator nagrań studyjnych,
wyłoniło tegorocznych zwycięzców. Laureatami zostali:
W KATEGORII KL.I-III:
I miejsce – Weronika Korczyńska z Brodnicy Górnej,
II miejsce – Aleksandra Grzenkowicz z Sierakowic,
III miejsce – Antonina Bielińska z ZSO nr 2 w Kartuzach,   
Wyróżnienie przyznano Julii Błonk z Sierakowic.
W KATEGORII KL. IV-VI:
I miejsce – Jasiu Choszcz z Gowidlina,
II miejsce – Małgorzata Mocarska z Banina,
III miejsce – Paulina Górlikowska z Lisich Jam,
Wyróżnienia-Jagna Bela z SP nr 1 w Kartuzach.
W KATEGORII GIMNAZJUM
I miejsce – Kamila Sychta z Gowidlina,
II miejsce – Karolina Nacz. Z Kiełpina,
III miejsce – Angelika Wróblewska z Sierakowic,
Wyróżnienie- Kacper Beirowski – ZSO nr 2 z Kartuz.
GRATULUJEMY!
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci nagrody rzeczowe. Słowa Goethego:  “Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają” - rozbrzmiewają tradycyjnie podczas konkursu i najlepiej oddają jego ideę! W tym dniu nie czuło się rywalizacji, a przebieg przybrał formę koncertu i był prawdziwą ucztą duchową dla wszystkich. Młodsi wokaliści wspierani przez starszych, tych bardziej doświadczonych; wszyscy zasłuchani i trzymający kciuki za każdego mimo doskwierającego upału - to widok, który poruszał dorosłe serca.
Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc wielu ludziom dobrej woli. Chcemy podziękować szczególnie : p.Wójtowi Tadeuszowi Kobieli, który corocznie wspiera nasze młode talenty i na którego przychylność możemy zawsze liczyć; Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sierakowicach za nagłośnienie i obsługę akustyczną;  p.Piotrowi Stencel, który od wielu już lat dba o to, by nikt z uczestników nie pozostał głodny; p.Grzegorzowi Kotłowskiemu, którego soczki i batoniki stały się tradycją konkursu; firmie „DAVI-SOUND” p. Romana Kryszewskiego z Kartuz za wsparcie finansowe i ufundowanie profesjonalnego ustawiania instrumentów uczestnikom; serwisowi „Raport gracza” za filmy i gry historyczne dla gimnazjalistów oraz Rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali poczęstunek.
Za wszystko dobro: DZIĘKUJEMY!
Następna edycja konkursu już za rok! Do zobaczenia!


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019