Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wydarzenia

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię korona-wirusa, apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się wirtualnie. Na stronie szkoły, na portalu społecznościowym  facebook można obejrzeć film z udziałem naszych uczniów, którzy będąc w swoich domach, starają się uzmysłowić wszystkim słuchaczom, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Konstytucja, Ojczyzna i Patriotyzm.

Jest to krótka lekcja historii, która przybliża dzieciom i młodzieży wydarzenia i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Uroczystość wzbogaciły piękne wiersze o tematyce patriotycznej, pieśń w wykonaniu Nikoli Kwidzińskiej z kl. III, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i przygotowana scenografia. Celem apelu było rozbudzenie wśród uczniów uczuć patriotycznych, takich jak miłość i przywiązanie do swojego kraju.

W tym miejscu bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia naszego wirtualnego apelu!

P. Ania i p. Sylwia.Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019