Rekolekcje
Wydarzenia

W dniach 10 -11 marca br. odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne, które jak w ubiegłym roku, poprowadził ks. Piotr Stoltman – wikariusz parafii pw. Św. Trójcy w Sulęczynie.

W tym roku przez pandemię, która dotknęła i nasz kraj, rekolekcje trwały tylko dwa dni, ale wkomponowane w czas nauki szkolnej, wydają się – z perspektywy dzieci i młodzieży szkolnej – dobrze wykorzystane. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w drodze krzyżowej oraz Mszy św., aktywnie włączając się w przygotowanie Liturgii Słowa oraz posługę ministrancką.

Rekolekcjonista starał się nawiązać dobry kontakt ze słuchaczami, zadawał ciekawe pytania i słuchał uważnie wszystkich odpowiedzi. Wszystko to jednak zmierzało do głównego przesłania rekolekcji, jakim było wezwanie do świadomego i ochotnego powrotu do czekającego na nas Pana Boga,

Rekolekcje podobały się uczniom i być może zapamiętają z nich właśnie to, że warto w nich aktywnie uczestni­czyć. W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły dziękujemy Panu Bogu, księdzu proboszczowi, oraz wszystkim zaangażowanym osobom za zorganizowanie tych rekolekcji. Księdzu rekolekcjoniście za nauki, które ukazały nam jak otwierać drzwi do naszego i Bożego serca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy razem z nami i za nas modlili się.

 Anna Reiter


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019