DZIEŃ SENIORA
Wydarzenia

Inauguracją spotkania była Msza Święta, której przewodniczył Wikariusz Parafii pw. Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, ks. Marcin Masowa.

Słowo skierowane do zebranych, pozwoliło nam na budowanie nadziei, że nauczymy się dokonywać DOBRYCH WYBORÓW KAŻDEGO DNIA. Częścią muzyczną zajęła się Pani Mirka Reiter ze swoją córką Dominiką.

W następnym porządku, przyszedł czas na cześć artystyczną, przygotowaną przez naszych uczniów. Jako pierwsze zaprezentowały się najmłodsze dzieci, czyli oddział przedszkolny ,,3-5” latki ze Szklanej. Przedszkolaki udowodniły babciom i dziadkom, że to nie czary, ale prawdziwa miłość do wnuka i wnuczki potrafią sprawić, że świat jest piękny, pełen niezapomnianych chwil spędzonych wspólnie z najbliższymi. Piękną inscenizację przygotowała Pani wychowawczyni Alicja Wenta oraz Pani Wiesława Labuda.

W dalszej części uczniowie z klas IV-VIII, przedstawili skecze oraz scenki, które można podsumować słowami: Każdy wiek rządzi się własnymi prawami, dlatego dziś, zaprezentujemy Państwu kilka scenek z życia seniora...Liczymy na Państwa poczucie humoru i wyrozumiałość, ponieważ to, co przedstawimy, ma na celu ukazanie życia z troszkę innej, zabawnej  perspektywy...Śmiech to zdrowie, dlatego śmiejmy się!

Pieczę nad tą częścią artystyczną sprawowała Pani Aldona Skorowska wraz z Panią Judytą Gneba- Borówka.

Należy zaznaczyć wkład pracy oraz wysiłek organizatorów i sponsorów tego spotkania:

Pani Dorota Wolska - Sołtys Sołectwa Długi Kierz

Pan Stanisław Zaworski - Sołtys Sołectwa Leszczynki

Pan Kamil Stolc - Sołtys Sołectwa Nowa Ameryka

Pani Aleksandra Dąbrowska-Konkol - Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach

Pan Ryszard Klajn - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Po wtóre Sołtysi wyznaczyli osoby ze swoich sołectw, które z racji wieku zostały uhonorowane upominkiem.

Wszyscy zebrani tworzyli atmosferę miłego spotkania. Mamy nadzieję, że w takim gronie spotkamy się za rok.

Maria KlajnWybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019