GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE
GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE

W dniach 12-14 maja na Stadionie w Sierakowicach odbyły się XIV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło ponad 600 uczestników wywodzących się ze wszystkich  szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Sierakowice. Ciekawostką tych zawodów jest fakt że w programie zawarty jest cały ceremoniał olimpijski czyli hymn, zapalenie znicza, przysięga olimpijska no i oczywiście wciągnięcie flagi olimpijskiej. Natomiast dekorowanie zwycięzców odbywa się w sposób bardzo uroczysty i podniosły, dlatego też  najlepszym przynosi to wiele satysfakcji i splendoru.
Pani Bogumiła Okroj przygotowała uczniów naszej szkoły do wszystkich konkurencji. Oczywiście spisali się na medal w prawie każdej dziedzinie:
Skok w dal:  Marcelina Domaszk – I miejsce, Błażej Mielewczyk – III miejsce, Michał Woźniak – IV miejsce,
Skok wzwyż: Marcelina Domaszk – II miejsce, Michał Woźniak – III miejsce,
Bieg na 400 m – Michał Woźniak – II miejsce,
Bieg na 100 m: Błażej Mielewczyk – II miejsce, Michał Woźniak – IV miejsce.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marcelina Domaszk (kl. VI), gdyż na Igrzyskach otrzymała nagrodę specjalną za najaktywniejszy udział w zawodach!!!
W tym roku w igrzyskach wzięły udział reprezentacje 11 szkół podstawowych, które w klasyfikacji zespołowej zajęły poszczególne miejsca:


I Sierakowice (118),
II Tuchlino (74),
III Lisie Jamy (62)!!!,
IV Szopa (38),
V Gowidlino (37),
VI Kamienica Królewska (36),
VII Jelonko (33),
VIII Załakowo (13),
IX Łyśniewo (8),
X Mojusz (2),
XI Puzdrowo (0).


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! AR


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019