Wizyta duszpasterska w szkole
Wydarzenia

Czytając historię narodzin tradycji wizyty duszpasterskiej, dowiadujemy się, że miała ona różnoraki charakter. Na początku zadaniem księdza było przygotowanie wiernych do spowiedzi i komunii wielkanocnej, odwiedzający miał obowiązek uczyć pacierza, zachęcać do lektury religijnej. Następstwem tych wizyt, było osobiste poznanie parafian.

Całość spotkania prowadziła Pani Danuta Klajn, która zadbała o to, byśmy docenili ważność wizyty duszpasterskiej oraz potrafili chociaż na chwilę zatrzymać się nad wartościami, które są dla nas najważniejsze. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Pani Haliny Winczewskiej, która pieczołowicie, zwracając uwagę na szczegóły, przygotowała bardzo piękne jasełka. Znamy na pamięć, wydarzenia wokół Narodzin Pana Jezusa, jednakże pięknie przygotowane przedstawienie, skupiło widza od początku do końca. Szkolny chórek uświetnił całą uroczystość swoim śpiewem.

Tego dnia zaszczycili nas Goście, na których zawsze możemy liczyć. Przywiązanie do naszej szkoły, daje nam prawo do tytułowania Ich Przyjaciółmi naszej Szkolnej Rodziny.

Dziękujemy Rodzicom, którzy znaleźli tego dnia wolną chwilę, aby wziąć udział w naszej uroczystości.

Przed spotkaniem się na sali gimnastycznej, w klasach miały miejsce różne atrakcje, jak: upominki od świętego Mikołaja, który z powodu braku śniegu nie opuścił jeszcze naszych regionów. Oddziały przedszkolne uczestniczyły w wspólnej zabawie z konkursami  oraz słodkimi niespodziankami.

Dzień uważamy za bardzo udany. Będziemy  pamiętać, że każdy dzień może być piękny, trzeba umieć docenić jego wyjątkowość.

Maria Klajn


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019