DZIEŃ ZIEMI
DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie uroczyście obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinnyśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom- ZIEMIĘ!!! Warto zastanowić się, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Bo jak powiedziała poetka:

,,Niech skacze pasikonik,
Niech świerszczyk w trawie dzwoni…
Dla nich kwitnie łąka, dla nich rośnie las.
Ja i ty- żyję tylko raz…”
M. Buczkówna ,,Tylko raz”, fragment

W naszej szkole, w tym roku, zajęcia rozplanowane były na 3 dni. Pierwszego dnia odbyła się pogadanka na temat ,, Czym zajmuje się ekologia?” Dnia drugiego klasy wykonywały: życzenia, scenki dramowe ,,Dary Ziemi”, uczulającej na problem korzystania i ochrony zasobów Ziemi, znaczki pocztowe oraz wzięliśmy udział w bardzo interesującym quizie ekologicznym.
Ostatniego dnia odbył się podsumowujący apel gdzie zaprezentowaliśmy wszystkie prace, które wykonali uczniowie w ciągu tych dni.
Te dni bardzo nam się podobały, gdyż były bardzo urozmaicone. Już czekamy z niecierpliwością na zadania w przyszłym roku.  Osobą odpowiedzialną za organizację była p. Judyta Gneba – Borówka.

Daria, Kornelia


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019