Choinka i kolęda szkolna
Wydarzenia

24 stycznia był dniem bardzo uroczystym dla naszej całej społeczności szkolnej. Tego dnia uczestniczyliśmy w „Kolędzie” i  „Choince Szkolnej”.

O godz. 13.00 przywitaliśmy zaproszonych gości,  z zastępcą wójta gminy Sierakowice Zbigniewem Fularczykiem na czele.  Następnie Ks. proboszcz  kanonik Bogdan Drozdowski udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa kolędowego. Chwilę później byliśmy świadkami pięknych jasełek w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu muzyczno-wokalnego „Pivnic Band” z panem Adrianem Klawikowskim na czele.  

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycielek p. Anny Reiter i p. Anety Bojanowskiej oraz rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie, a ks. Proboszcz zaprosił nas z wystąpieniem do kościoła parafialnego p.w. Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej.  Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności  artystycznych.

Nad. A. ReiterWybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019