Zdrowe ząbki to podstawa!
Wydarzenia

 

Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy!

Wizyta Pani pielęgniarki u najmłodszych w Lisich Jamach.

Bóbr i wiewióreczka
silne zęby mają,
dzieci też mieć takie mogą
- jeśli o nie co dzień dbają!

 

Podczas nauki wierszyka, dzieciom z oddziału przedszkolnego ,,3-5” latki z Lisich Jam, zrodził się pomysł, aby na zajęcia zaprosić Panią pielęgniarkę. Do realizacji spotkania doszło 23 stycznia 2019 roku. Nasi najmłodsi przygotowali się do tej wizyty, tworząc laurki- niespodzianki dla miłego gościa.

Na początku, Pani pielęgniarka Hanna Koszałka,  przedstawiła się dzieciom oraz opowiedziała o swojej pracy. Najbardziej interesował nas instruktaż dotyczący higieny jamy ustnej, ponieważ co parę dni nasze dzieci odwiedza wróżka Zębuszka. Rośniemy zdrowo i naturalnie gubimy ząbki mleczne dla pięknych ząbków stałych, o które chcemy bardzo dbać.

Pani pielęgniarka pokazała nam jak dokładnie należy myć zęby, jakimi ruchami szczoteczki dokładnie pozbędziemy się resztek jedzenia. Dzieci bardzo zainteresowały się dużą szczęką, która posłużyła nam do przedstawienia sposobu mycia zębów. Na zachętę o dbałość jamy ustnej, każde z dzieci otrzymało szczoteczkę do zębów. Mamy nadzieję, że Pani pielęgniarka odwiedzi naszą grupę jeszcze wiele razy.Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019