Andrzejki klas młodszych
Wydarzenia

Imieniny Andrzeja to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

W tym dniu sala klasy I została zamieniona w "salę wróżb". To uczniowie klasy III zadbali o magiczny nastrój i na chwilę  przeobrazili się we wróżki i wróżbitów. Swoim młodszym kolegom i koleżankom przepowiadali przyszłość z kart,  wróżyli również ze szklanej kuli, magicznych serc, wyrzuconych oczek kostek do gry. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
           Dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale również wśród  nauczycieli cieszyły się babeczki z wróżbami, które przygotowały mamy trzecioklasistów – p. K. Maszk, p. M. Gneba i p. M. Markowska. Dziękujemy bardzo!

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Nad. A. Winczewska


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019