Urodziny Niepodległej
Wydarzenia

9 listopada uczniowie klas „0”-III kontynuowali obchody 100-lecia Niepodległości. Tym razem radośnie i spontanicznie, bowiem mały samorząd zaprosił wszystkich na Urodziny Niepodległej. 

Goście urodzinowi przybyli w okolicznościowych biało – czerwonych strojach, które wcześniej „zorganizował” również samorząd klas młodszych.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci bawiły się przy polskich przebojach muzycznych dawnych i współczesnych. Tańce przeplatały prezentacje urodzinowych upominków przygotowanych przez klasy. I tak: dzieci z zerówki koncertowo wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, klasa I zaprezentowała wiersz „Barwy ojczyste”, uczniowie klasy II zaśpiewali kilka zwrotek piosenki „Wojenko, wojenko”, a trzecioklasiści przedstawili wiersz „Co to jest Polska”.

Uroczystości zakończyły się urodzinowym poczęstunkiem w klasach przygotowanym przez mamy z trójek klasowych. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie uświadomiło naszym najmłodszym wychowankom, że patriotyzm można wyrażać na różne sposoby  i  na długo utkwi w ich pamięci.

Nad. H. Winczewska


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019