Czytali głośno
Wydarzenia

24 października uczniowie klas młodszych i dzieci z „zerówki” wzięli udział w Dniu Głośnego Czytania, zorganizowanym przez Mały Samorząd. 

Trwał on od drugiej do szóstej godziny lekcyjnej. Na początku każdej lekcji uczniowie słuchali opowieści o przygodach słodziaków czytanych przez zaproszonych gości. Wśród czytających byli; p. Bogumiła Okroj, świeżo wybrana radna Gminy Sierakowice, p. Paulina Kotłowska, ks. Marcin Massowa, p. Joanna Telega, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sierakowicach. Wysłuchali też opowiadania "Echo" czytanego przez znanego aktora Wiktora Zborowskiego, odtworzonego ze stron internetowych. Na ostatnie spotkanie zostali zaproszeni również rodzice, by wysłuchać informacji na temat korzyści płynących z czytania książek.

Dzień Głośnego Czytania był częścią programu „Gang słodziaków w szkole”, którego celem jest motywowanie uczniów do czytania oraz tworzenia własnych historii. Dodatkową atrakcją  dnia było przyniesienie do szkoły własnych słodziaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym. Pani Bogusi dodatkowe podziękowania składamy za książeczki przekazane do klasowych kącików czytelniczych.

Nad. H. Winczewska


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019