W końcu wiosna!
Wydarzenia

21 marca był dniem troszkę innym niż zwykle. Obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Chociaż dzień ten jest również zwany Dniem Wagarowicza, frekwencja uczniów wynosiła prawie 100%. Kilkoro starszych uczniów wcieliło się w nauczycieli, aby prowadzić zajęcia w niższych klasach. Jak sami twierdzili, nie było to łatwe zadanie, gdyż młodsi koledzy czasem zadawali bardzo trudne pytania. Następnie odbył się apel na sali gimnastycznej, podczas którego nagrodzeni zostali zwycięscy klasowych wiedzowych turniejów wiosennych. A byli to:

kl. „0” - Dominika Markowska, kl. I – Marta Meronk, kl. II – Małgorzata Lis, kl. III – Klaudia Grabowska, kl. IV – Karol Płotka, kl. V – Martyna Lis, kl. VIa – Urszula Gneba, kl. VIb – Kacper Śleszyński, kl. VII – Michał Wolski.

Następnie klasy od „0” do VII musiały zaprezentować w sposób żartobliwy jeden dziecięcy utwór muzyczny. Można było śpiewać i przebierać się. Słyszeliśmy takie piosenki jak: „Jedzie pociąg z daleka”, „Stary Donald farmę miał”, czy „Kundel bury”.

Pod koniec apelu pani dyrektor wręczyła również upominki tym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastyczno-historycznym „Orzeł biały-nasza duma”, organizowanym przez Senat RP.

Kolejną ciekawą atrakcją tego dnia był przyjazd Cyrku SZOK z Ukrainy, którego dzieci nie mogły się doczekać. Kiedy artyści przygotowywali się do występu, zawitali do nas niespodziewani goście. Byli to przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, którzy wręczyli nagrody laureatom Konkursu Wiedzowego o Kaszubach: Hubertowi Leik i Urszuli Gneba, gratulując im tak wielkiego zainteresowania naszym regionem.

Po tak miłej wizycie przyszedł czas na występ kolejnych gości z cyrku SZOK. Oprócz różnych akrobacji cyrkowych i sztuczek klowna, można było poznać postać Supermana, misia polarnego, a także dotknąć prawdziwego węża!!! Śmiechy, wrzaski i piski dzieci słychać było w całej szkole. Z pewnością występ się im bardzo podobał.

Ostatnim gościem, który odwiedził nas tego dnia była higienistka stomatologiczna z firmy Dental Clinic Andryskowski z Sierakowic, którą zaprosiliśmy z okazji w Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Pani higienistka opowiedziała dzieciom wszystko o budowie i chorobach zębów oraz prawidłowym dbaniu o jamę ustną. Odpowiadała na pytania uczniów i zachęcała do częstszego odwiedzania gabinetów stomatologicznych. 21 marca na pewno dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń, które pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Nad wszystkim czuwali: Samorząd Szkolny wraz z opiekunem - panią Sylwią Piotrowską, pani dyrektor oraz wychowawcy klas.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019