Dzień Seniora 2018
Wydarzenia

DZIEŃ SENIORA

 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. ANASTAZEGO SADOWSKIEGO

W LISICH JAMACH

Dnia 26 stycznia, w naszej szkole miało miejsce spotkanie Seniorów, z dwóch sołectw: sołectwa Długi Kierz oraz sołectwa Leszczynki. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą celebrował ksiądz kanonik Bogdan Drozdowski, proboszcz parafii w w Wygodzie. Msza Święta odbyła się w intencji o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Seniorów oraz o zdrowie dla Pani dyrektor Aleksandry Dąbrowskiej- Konkol. Słowa księdza kanonika, bezpośrednio skierowane do Gości wzmacniały ducha, pokrzepiły zebranych w nadziei, że w każdym położeniu mamy za co dziękować Panu Bogu, należy jedynie wnikliwiej spojrzeć na swoje życie. W tę myśl przyświecały nam słowa listu do Filipian:

O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.

Po skończonej modlitwie przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Artyści z koła teatralnego pod kierownictwem Pani Karoliny Serkowskiej, zaprosili na specjalny odcinek „Familiady”. Rywalizowali między sobą babcie i dziadkowie. Na początku rywalizacja była bardzo ostra, jednak jak to bywa, babcie z dziadkami doszli do porozumienia i razem zdobyli fortunę podczas finału. Nie wiadomo na co przeznaczą taką ilość pieniędzy, wspominali coś o sanatorium a może i nam skapnie jakaś kawa?

Część artystyczną wzbogaciły dziewczynki z koła tanecznego pięknym układem tanecznym  aniołów Wiary, Nadziei i Miłości do muzyki STUDIO ACCANTUS „W tę świętą noc”, przygotowanym pod okiem  Pani Marii Klajn.

W imieniu Pani Dyrektor Aleksandry Dąbrowskiej –Konkol, Sołtysa sołectwa Długi Kierz Pana Grzegorza Wittka, Sołtysa sołectwa Leszczynki Pana Stanisława Zaworskiego oraz  kierownika GOPS-u Pana Ryszarda Klajn, zebrani Seniorzy zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek.

Po fizycznym wzmocnieniu nadszedł czas na dalsze doznania duchowe na które zaprosił zebranych Adrian Klawikowski wraz z zespołem muzyczno-wokalnym "Pivnic Band" działającym  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach od maja 2017 roku. Grają w nim uczniowie oraz absolwenci Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, w tym także absolwenci naszej szkoły: Paulina  Górlikowska- wokal  i Maciej Toczek – perkusja. Zespół zaprezentował kolędy i piosenki o tematyce świątecznej.

W trakcie spotkania zabrali głos Goście: Pan Tadeusz Kobiela Wójt Gminy Sierakowice, przedstawiając rolę starszych osób w naszym lokalnym społeczeństwie, Ich zadania i powołanie w kształtowaniu młodego pokolenia.

Podczas  Dnia Seniora przygrywał Zespół TAMIR, rodzina Mirka, Tadeusz, Błażej Reiter oraz ,,początkująca” Ich córeczka Dominika.

W dalszej części spotkania zabrały głos Panie z GOPS-u: Pani Ewa Płotka oraz Pani Stanisława Labuda. Panie przedstawiły zebranym propozycję udziału w realizacji Programu ,,Nestor”, który składa się z dwóch części. Pierwsza powstanie trzech klubów Seniora w Gminie Sierakowice, druga powstanie systemu teleopieki.

Nadszedł czas również na wyróżnienie najstarszych uczestników tej uroczystości, i tak z sołectwa Długi Kierz wyróżniono Panią Józefę Czaja oraz Pana Stanisława Makurat, z sołectwa Leszczynki wyróżniono Panią Martę Zaworską oraz Pana Czesława Woźniak. Osoby wyróżnione otrzymały upominek od swoich sołtysów oraz życzenia błogosławieństwa bożego, wielu lat życia w zdrowiu od Pana Tadeusza Kobieli, Wójta Gminy Sierakowice oraz wszystkich zebranych.

W serdecznej atmosferze wszyscy organizatorzy zaprosili zebranych do dalszego ,,świętowania” w tym wyjątkowym spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019