Mikołajkowy dzień przedszkolaków
Wydarzenia

MIKOŁAJKOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKÓW

Od samego rana po przyjściu do przedszkola, wyczuwaliśmy charakterystyczna atmosferę dzisiejszego dnia. Wszystkie myśli krążyły wokół postaci Św. Mikołaja, a przede wszystkim wokół jego zwyczaju obdarowywania najmłodszych prezentami. Już po śniadaniu usłyszeliśmy dzwonek, który zwiastował nadejście wyjątkowego Gościa. Na to spotkanie dzieci przygotowywały się solidnie: uczyły się na pamięć wierszyków, śpiewały piosenki o Św. Mikołaju oraz rozwiązywały zagadki.

Miły Gość, jak zawsze uśmiechnięty przyszedł do naszej sali. Pani Marylka z panią Adrianą, zapewniały, że dzieci bardzo się starały o zachowanie zasad prawidłowego zachowania, zgodnie bawiąc się i ucząc w przedszkolu. Za taka postawę dostaliśmy słodkości w postaci dwóch wafelków. Każde z dzieci dostało dwa, dlaczego to takie ważne? Ponieważ stało się coś wyjątkowego. Po odejściu Św. Mikołaja, przyszły do nas koleżanki ze starszych klas zbierając słodkości do akcji ,,I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”, prowadzonym przez panią Danusię Klajn. Wzruszenie zagościło na naszych twarzach, ponieważ nasze Maluszki dobrowolnie oddały drugiego wafelka na ten cel. Prawdziwy, szczery, płynący z dziecięcego serca dar. Sądzę, że o tym zdarzeniu dowiedział się jeszcze jeden święty i przyjechał do naszego oddziału przedszkolnego. Cóż to była za niespodzianka! Św. Mikołaj przywiózł swoją żonę- panią Mikołajową oraz dwa Elfy, które bardzo ciężko pracują, aby razem z Św. Mikołajem przynieść dzieciom wiele radości. Od razu zauważyliśmy wielki czerwony wór z prezentami.

Na początku tej miłej wizyty, bawiliśmy się podczas konkursów i tańców w rytm świątecznych znanych melodii. Brodaty Przyjaciel ze swoją świtą potrafił wprowadzić taki nastrój, dzięki, któremu już nikt z najmłodszych się Go nie bał. Mikołajkowa zabawa opanowała nasze emocje, uśmiech oraz siły fizyczne, nawet nie daliśmy rady pozjadać wszystkich naszych słodkości. \

Atrakcji na ten dzień jeszcze nie było końca. W ramach realizacji ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, realizowanego w naszej szkole, mama Małgosi, pani Katarzyna Damaszk, zamieniła się w panią ,,Bajkę” i czytała dzieciom opowiadanie o wymarzonym prezencie na Święta Bożego Narodzenia. Cały dzień uważamy za super udany. Wizyta takich Gości uświetniła nasz pobyt w przedszkolu. Na długo zapamiętamy te miłe chwile i obiecujemy, że będziemy grzeczni do następnej wizyty Świętego Mikołaja.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO:

:: Pani Karoliny, Stasi i Eweliny – Wolontariuszy działających przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierakowicach.

:: Sołtysa Sołectwa Dugi Kierz, panu Grzegorzowi Wittka.

:: Pani Katarzynie Damaszk za czytanie bajki oraz zakup paczek mikołajkowych.

:: Irminie za pomoc w zabawie mikołajkowej.

 


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019