WYCIECZKA
WYCIECZKA

21 marca w Dzień Samorządności  uczniowie klas IV-VI z inicjatywy opiekuna Samorządu Szkolnego pani B. Okroj wybrali  się na wycieczkę do Gdańska. Tam w EduParku uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. ,,Nie lej wody". Były to warsztaty, które polegały na eksperymentach i doświadczeniach wykonywanych przez uczestników wspólnie z wykwalifikowanym edukatorem. Uczniowie dowiedzieli się  na czym polega obieg wody w przyrodzie, dlaczego oceany  nie wysychają, jak powstaje deszcz i jak łatwo można oszczędzać wodę. Następnie uczestnicy wyjazdu udali  się na wystawę interaktywną, na której frajdą była możliwość samodzielnego dokonywania wielu eksperymentów. W tym dniu nasi uczniowie mieli wyjątkowe szczęście. Na wystawie goszczono dwóch   żeglarzy, którzy  udzielali ciekawych  informacji  z  dziedziny żeglarstwa. Uczniowie  nauczyli  się wiązać węzły żeglarskie, poznali alfabet Morse'a,  zmagali   z uwalnianiem  się z „sideł węzłów”. To było bardzo ekscytujące.

Drugim punktem programu wycieczki  była wizyta w  Akademii Muzycznej w Gdańsku  im. Stanisława Moniuszki. Tam w Sali Kameralnej uczniowie wysłuchali przecudnego koncertu  „Już wiosna”. Był to XX koncert  z  cyklu  STUDENCI- UCZNIOM. W występie tym wzięli  udział  także   uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Justynę Pobłocką, nauczycielkę muzyki.

Wycieczka ta była niesamowitym przeżyciem dla dzieci, które zadowolone i pełne wrażeń  bezpiecznie wróciły do swoich domów, pytając o datę następnego wyjazdu.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019