WITAMY WIOSNĘ ZDROWO, SPORTOWO I WESOŁO
WITAMY WIOSNĘ ZDROWO, SPORTOWO I WESOŁO

21 marca to szczególny dzień. Uczniowie czekają na niego z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. W tym roku uczniowie zerówki i klasy pierwszej  świętowali nadejście wiosny  pod hasłem „Witamy wiosnę zdrowo, sportowo i wesoło”.

Na początek przygotowywali kolorowe wiosenne kanapki z mnóstwem witamin.  Było dużo pracy i radości, bowiem wszyscy z wielką pasją oddali się temu kulinarnemu zajęciu. Wszystko było kolorowe, smaczne i zdrowe. Dzieci zadbały, by kanapki były nie tylko zdrowe, ale i piękne.

Po zdrowym i odżywczym posiłku uczniów czekały  rozgrywki, zabawy  i gry sportowe, którym towarzyszyła nauka wiosennej piosenki.  Podczas zmagań sportowych było słychać wesołe okrzyki. Rywalizacja była zacięta, wszyscy walczyli wytrwale o każdy punkt.

Na zakończenie obchodów Dnia Wiosny uczestnicy w wesołym  wiosennym orszaku zawitali do grupy przedszkolaków.  Zaśpiewali  im wiosenną piosenkę i przekazali symbole wiosny. Następnie w grupach wykonali wiosenne plakaty.

Dzień upłynął w radosnej atmosferze.  Udało nam się połączyć dobrą, przyjemną zabawę z pożytecznymi i ważnymi zagadnieniami zdrowego  i aktywnego stylu życia.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019