CHOINKA SZKOLNA
CHOINKA SZKOLNA

Dnia 13 stycznia 2017r. odbyła się w naszej placówce „Choinka szkolna”. Tradycyjnie, jak co roku,  starsi uczniowie bawili się na dyskotece, zaś najmłodsi na zabawie. Od godz. 11.30 witaliśmy  Mikołaja, który do każdej z grup przychodził z worami pełnymi paczek. O godz.14.00 zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Przybyli także rodzice i zaproszeni goście m.in. Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie p. Joanna Sawczyn. Część oficjalna rozpoczęła się wizytą duszpasterską, potocznie zwana kolędą. Ks. Kanonik Bogdan Drozdowski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, wygłosił naukę duszpasterską, następnie udzielił błogosławieństwa  całej społeczności szkolnej. Na zakończenie życzył wszystkim obfitych łask bożych, wiele dobra i pokoju w Nowym Roku oraz bezpiecznych i udanych ferii.

Potem do głosu doszli uczniowie z koła teatralnego, którzy pod kierunkiem pań  Danuty Bulczak i Judyty Gneba - Borówka, przygotowali część artystyczną, czyli bożonarodzeniowe jasełka. Myśl przewodnia montażu poetycko-muzycznego brzmiała: „Betlejem jest w Nas”. Była to współczesna opowieść o problemach ludzi, którzy w gorączce przedświątecznych przygotowań gubią sens Świąt Bożego Narodzenia. Chcą oni usunąć Boga ze swojego życia, a radość przynosi im konsumpcja dóbr materialnych, która wyzwala w nich  podstawowe wady człowieka, określane jako grzechy główne. Na szczęście, dzięki  interwencji anielskiej, odkrywają oni na nowo sens tajemnicy narodzin Syna Bożego i odnajdują drogę do Boga.

Grze aktorskiej na  sali gimnastycznej  towarzyszyły kolędy: „Gdy śliczna Panna”, „Bóg narodzi się” i piosenka „Betlejem jest w nas”.    Nie zabrakło rekwizytów, dobranych strojów i przemyślanych scen, jak choćby scena finałowa-  kiedy w czasie utworu „Wieża Babel” bohaterowie zbierają ze sceny pudełka z nazwami grzechów głównych, a następnie budują  piramidę wartości, składającą się z cnót, na szczycie której Maryja z Józefem kładą rekwizyt z napisem Wiara. W pamięci pozostanie  występ Kacpra Śleszyńskiego, który z pasją wcielił się w rolę szalonego Biznesmena, pogrążonego w manii wielkości, rozsypującego banknoty i śpiewającego refren utworu „Pieniądze” z musicalu „Metro”. Ogromne zaangażowanie uczniów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który gromko oklaskiwała publiczność.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019