XV DYKTANDO JĘZYKA KASZUBSKIEGO
XV DYKTANDO JĘZYKA KASZUBSKIEGO

Już po raz piętnasty miłośnicy języka kaszubskiego wystartowali w Kaszubskim Dyktandzie „Piszã pò kaszëbskù – Królewiónka w pałacu”. Chętne osoby do pisania dyktanda znalazły się także w naszej szkole: Alicja Mielewczyk (kl. III), Karina Treder (kl. III), Urszula Gneba (kl. VA) oraz Patrycja Jereczek (kl. VA).  Tym razem odbyło się ono w sobotę, 5 listopada w Gimnazjum w Kosakowie. Po raz pierwszy mogli wystartować w swojej kategorii uczniowie klas I-III. I właśnie w tej kategorii Alicja Mielewczyk i Karina Treder zostały szczęśliwymi laureatkami, gdyż obie zdobyły WYRÓŻNIENIE!

Teksty dyktand wszystkich kategorii przygotowali pracownicy Centrum Języka i Kultury Kaszubskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak zwykle na biorących udział w tym wydarzeniu czekały nie tylko trudne teksty, ale i wiele atrakcji. W tym roku były to liczne koncerty, w tym występ Weroniki Korthals, która długo nie mogła wyjść z sali otoczona przez tłum fanów. Organizatorzy przygotowali również wstęp na basen, wycieczkę po gminie Kosakowo, fantazyjne dekoracje z owoców i warzyw... Nie można było się nudzić.

Uczniów przygotowywały panie: Anna Reiter i Halina Winczewska.


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019