DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.   W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień  1 czerwca, który połączony był z obchodami Dnia Dziecka i Sportu.
Na całym świecie tytoń zabija ponad 4 miliony osób rocznie – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Dane wskazują, że co 6 sekund na świecie umiera jedna osoba w wyniku chorób spowodowanych paleniem papierosów. W Polsce szacuje się te liczbę na 50 tysięcy (w tym prawie 25 tys. umiera z powodu nowotworów). Przedstawienie, które przygotowali uczniowie koła teatralnego z paniami: Danutą B. oraz Judytą G. B. na czele, miało na celu uświadomienie uczniom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
Czy palacze podejmą światowe wyzwanie i wyzwolą się od tytoniu choć na jeden dzień? - gorąco im tego życzymy.
Po przedstawieniu pani Bogumiła Okroj przedstawiła harmonogram dnia sportu. Błażej Lis poprowadził rozgrzewkę, w której udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Następnie klasy wraz z wychowawcami udali się na stanowiska, gdzie wykonywali poszczególne zadania.
Był to niesamowity dzień pełen wrażeń, zabaw i emocji.

Natalia, Dominik


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019