"ŚPIEWAM, BO UMIEM"
"ŚPIEWAM, BO UMIEM"

maja 2016 r. w naszej szkole odbył się już po raz 16, Powiatowy Konkurs „Śpiewam, bo umiem”. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu kartuskiego. Organizatorką jest p. Żanetta Penkowska.
Do finału przystąpiło 29 solistów z siedemnastu  szkół. Jury w składzie: Joanna Werochowska, dyrygentka Scholi Canticorum z Kościerzyny; ks. Paweł Kruczek ze zgromadzenia Zmartwychwstańców; Roman Kryszewski, basista zespołu „Grupa 51”, realizator nagrań, po obradach wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:
W kategorii klas I – III:
1 miejsce – Patrycja Markowska (Banino)
2 miejsce -  Monika Bulczak (Sierakowice)
3 miejsce – Franciszek Czaja (Sierakowice)
Wyróżnienie – Agnieszka Tusk (Banino)

W kategorii kl. IV – VI:
1 miejsce – Kornelia Domaszk (Sierakowice)
2 miejsce – Joanna Królewicz (Banino)
3 miejsce – Kinga Rasch (SP nr 2 Kartuzy)

W kategorii kl. I – III Gimnazjum:
1 miejsce – Małgorzata Mocarska (Banino)
2 miejsce – Natalia Macholl (ZKiW Kamienica Szlachecka)
3 miejsce – Oliwia Klebba (GIM Katolickie w Kartuzach)
Wyróżnienie – Kaja Dolińska (Banino)

Dla uczestników przygotowano upominki i dyplomy, zaś dla laureatów nagrody rzeczowe. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów,  a zwłaszcza:
Wójta Gminy Sierakowice p. Tadeusza Kobieli, p. Piotra Stencel (Cukiernia i Piekarnia), p. Grzegorza Kotłowskiego (Market Spożywczy), p.Romana Kryszewskiego i Firmy DAWI-SOUND, ks. Pawła Kruczka, Hotelu KISTON, rodziców uczniów klasy VI. Dziękujemy też Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sierakowicach i p. Ryszardowi Gliszczyńskiemu za oprawę akustyczną! Zwycięzcom zaś serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok! Redakcj


Wybierz klasę:Plan ważny od 23.09.2019